Telltale Games odeszło, finałowy sezon The Walking Dead znów żyje

0

Wygląda na to, że Robert Kirkman dotrzymał słowa.

Telltale Games rozpoczęło właśnie proces likwidacji w związku z bankructwem – zatrudniono specjalistów od wymazywania firm, ogłoszono, że do kwietnia przyszłego roku można zgłaszać wszelkie roszczenia wobec firmy, a ze Steama usunięto stare tytuły studia: Jurassic Park, Back to the Future i Tales of Monkey Island (chyba, że macie je jeszcze w bibliotece, kupione kopie zostają). Jednocześnie jednak wznowiono produkcję dwóch ostatnich odcinków finału przygód Clementine i to z załogą, która pracowała w Telltale do zamknięcia.

„Jak to?”, pytacie? Otóż Skybound, firma twórcy komiksowego The Walking Dead, Roberta Kirkmana, przejęła prawa do dokończenia gry i po uprzątnięciu prawnego śmietnika zatrudniła do tej roboty ekipę, która nad odcinkami oryginalnie pracowała. Nie do końca wiadomo ile osób zakontraktowano do tego projektu i kiedy ukażą się ostatnie odcinki, ale wygląda na to, że Clem dostanie zakończenie swojej historii. To chociaż częściowo Happy End, czyż nie?

Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz