Tegoroczne Intel Extreme Masters w liczbach

0

Zeszłoroczny rekord został pobity.

Na początku bieżącego miesiąca w Katowicach odbyła się impreza e-sportowa Intel Extreme Masters, którą mieliśmy przyjemność odwiedzić, o czym nie omieszkaliśmy napisać w naszej relacji. Organizatorzy turniejów podzielili się statystykami, robiącymi niesamowite wrażenie. Według oficjalnej informacji wynika, że w hali Spodek w ciągu trzech dni zawitało aż 173 000 widzów.

Liczba ta choć bardzo duża, to i tak nijak się ma do wyniku, jaki odnotowano w sieciowych streamingach. Rozgrywki z turniejów przez Internet oglądało 46 000 000 osób, co wyraźnie pokazuje jak duże znaczenie dla współczesnego świata mają rozgrywki e-sportowe. Więcej informacji o imprezie dowiecie się z przygotowanej przez organizatorów infografiki.

1

Intel Extreme Masters to nie tylko zawody w Counter-Strike’a czy StarCrafta 2. To także targi technologiczne, które zdominowane zostały w tym roku przez technologię wirtualnej rzeczywistości. Popularność VR’u została również udowodniona dzięki widzom, oglądającym transmisje z meczów przy użyciu specjalnych gogli.

Źródło: ESL Polska

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz