Techland zostanie międzynarodowym wydawcą gier

0

Ambitne plany polskiej firmy.

Wrocławskie studio zasłynęło przede wszystkim jako producent gier, mający na swoim koncie kilka interesujących serii, np. Dying Light, Call of Juarez lub Dead Island. Ponadto firma odpowiedzialna jest za wydawanie gier innych deweloperów na terenie Europy Środkowej i Wschodniej. Okazuje się, że Techland postanawia rozszerzy działalność o następne kraje.

Prezes Paweł Marchewka poinformował, że jego firma planuje zostać globalnym wydawcą, odpowiedzialnym za dystrybucję gier na całym świecie. W tym celu powstała nowa marka – Techland Publishing:

Jako deweloperzy współpracowaliśmy w przeszłości z wieloma uznanymi wydawcami. Dzięki temu dobrze wiemy, jak powinny wyglądać wzajemne relacje, żeby były one korzystne i satysfakcjonujące dla obu stron. Po sukcesach kampanii promocyjnych Dying Light i Dying Light: The Following, nad którymi sprawowaliśmy pełną kontrolę kreatywną, zdecydowaliśmy, że jest to doskonała okazja, by podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi deweloperami.

Naszą filozofią jest elastyczna i otwarta polityka wydawnicza oparta na szacunku dla graczy. Będziemy zachęcać deweloperów i wspólnie z nimi inwestować w odważne i niekonwencjonalne rozwiązania, które podniosą walory rozrywkowe wydawanych gier.

Naszym celem jest wydawanie dwóch dużych gier multiplatformowych oraz czterech tytułów cyfrowych rocznie. Jesteśmy w trakcie analizowania rynku pod kątem możliwości i już niebawem ogłosimy pierwszy projekt wydawany pod marką Techland Publishing.

Na tę chwilę nie posiadamy bardziej szczegółowych informacji odnośnie planów wydawniczych Techlandu. Zgodnie z zaleceniem Pana Marchewki, musimy poczekać na rozwój wydarzeń.

Źródło: Informacja prasowa

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz