Świetny wynik PlayStation 4 w sezonie świątecznym

1

Konsola Sony sprzedała się na całym świecie w liczbie 6,2 mln egzemplarzy.

Sony Interactive Entertainment ogłosiło dziś dane na temat wyników sprzedaży komputerowego systemu rozrywki PlayStation 4 oraz oprogramowania na tę platformę w sezonie świątecznym. Wynika z nich, że:

  • W trakcie sezonu świątecznego 2016 PS4 sprzedało się w liczbie ponad 6,2 mln sztuk.  
  • PS4 łącznie sprzedało się już w liczbie ponad 53,4 mln sztuk na całym świecie (stan na 1 stycznia 2017 r.).
  • Sprzedaż gier na PS4 była w sezonie świątecznym 2016 bardzo dobra i osiągnęła ponad 50,4 mln kopii sprzedanych w sklepach na całym świecie oraz cyfrowo poprzez PlayStation Store (stan na 1 stycznia 2017 r.). Gra UNCHARTED 4: Kres Złodzieja osiągnęła łączną sprzedaż ponad 8,7 mln kopii na całym świecie (stan na 21 grudnia 2016 r.).

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za niesamowite wsparcie naszych fanów i partnerów, dzięki którym ten sezon świąteczny jest dla nas najlepszy w historii – stwierdził Andrew House, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment. W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa – rozszerzymy ofertę tytułów na PS4, zwiększymy liczbę rewolucyjnych wrażeń na PlayStation VR 5 oraz najwyższej jakości przeżyć na PlayStation 4 Pro 6, jednocześnie rozszerzając też ofertę usług sieciowych. Dołożymy wszelkich starań, aby PS4 wciąż było najlepszym miejscem do grania.

Źródło: Sony [materiały prasowe]


Ekspert Ceneo jest portalem skupiającym się na grach i nowych technologiach. Piszemy o ciekawych wydarzeniach na szeroko rozumianym rynku IT. Portal aktualizujemy codziennie, dostarczając najświeższych informacji. Znajdziecie u nas wiadomości, testy oraz recenzje elektroniki użytkowej.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz