Świat Formuły 1 na nowym zwiastunie F1 2016

0

Wiesz już, w którym zespole wystartujesz?

Wydawnictwo Techland opublikowało kolejny zwiastun promujący F1 2016. Nowy materiał wideo skupia się na trybie kariery, który powróci w nadchodzącej odsłonie popularnej serii. Jest on zaplanowany na 10 sezonów. W tym czasie gracze będą mogli zmienić barwy klubowe, czy pracować razem z zespołem mechaników i szukać rozwiązań, które pozwolą na sięgnięcie po mistrzostwo zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i konstruktorów. W F1 2016 pojawi się też rozbudowany tryb wieloosobowy przeznaczony dla maksymalnie 22 graczy.

Ekipa Codemasters postawiła sobie za cel wierne odwzorowanie zasad panujących w wyścigach Formuły 1. Przed startem gracz weźmie udział w okrążeniu testowym i rozgrzeje opony. Na tor powróci też samochód bezpieczeństwa. Po raz pierwszy w historii serii wprowadzona zostanie zasada wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, która weszła w życie po tragicznym wypadku Julesa Bianchiego w Japonii w 2014 roku. W grze pojawi się manualne operowanie gazem podczas zjazdu do pit stopu i kary za przekraczanie dozwolonego w tej sytuacji limitu prędkości.

F1 2016 zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Każdy, kto zamówi grę przed premierą, otrzyma edycję limitowaną, zawierającą pakiet „Career Booster”, przyspieszający tempo badań i rozwoju bolidu w trybie kariery oraz dostęp do nowych wzorów kasków i laptopów.

Źródło: Techland


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz