Subskrybenci PS Plus będą wybierać kolejne „darmowe” gry

0

Szansa na lepsze gry dostępne w ramach PS Plus.

Usługa PlayStation Plus poza możliwością grania w gry on-line na PlayStation 4 i zniżkami na produkty z PlayStation Store oferuje także możliwość comiesięcznego pobrania kilku „darmowych” (w cudzysłowiu; bo przecież abonament sam się nie zapłaci) gier. Te miewają bardzo różną jakość i wśród perełek takich, jak: Dead or Alive 5, Warhammer 40,000: Space Marine, MotorStorm: Apocalypse, Red Dead Redemption, czy całkiem niedawno – Rocket League, znajdują się także tytuły z niższej półki.

Sytuacja może się niedługo nieco zmienić z korzyścią dla użytkowników. Korzystając ze swojego bloga, Chris Howe – manager treści PlayStation Store i PS Plus – poinformował o planowanym wprowadzeniu Vote to Play, dzięki któremu użytkownicy usługi będą mieli możliwość głosowania na gry, które miałyby w przyszłości zasilić szeregi „darmowych” pozycji dla abonentów PlayStation Plus. Żeby jednak nie było zbyt różowo – głosowania nie będą odbywać się każdego miesiąca, a wachlarz dostępnych w głosowaniu gier będzie odgórnie określony przez Sony. Na pocieszenie – jeśli nasz wybór nie pokrył się z wyborem większości, najpopularniejsze wśród głosujących pozycje będzie można kupić po obniżonej cenie.

Opcja ma zostać wprowadzona w najbliższych miesiącach. Czas pokaże, czy wybór pozycji do głosowania będzie zadowalający. Czekamy z niecierpliwością.

Źródło: PlayStation Blog

Człowiek orkiestra, były redaktor PurePC, GoGamers, Linux+, okazjonalny współpracownik serwisów PCLab i Softonet.pl. Leń-perfekcjonista, koneser dobrego piwa i domowej przekąski. Po godzinach - Leniwiec we Wrocławskim ZOO.

Zostaw komentarz