Square Enix wycofuje ze sprzedaży FF14 dla Maków

0

Powodem są problemy z wydajnością wersji dla komputerów Apple.

Naoki Yoshida oświadczył na forum Final Fantasy 14: A Realm Reborn, że sprzedaż wersji dedykowanej Makom została wstrzymana z powodu problemów z wydajnością. Każdy, kto domaga się odzyskania pieniędzy, otrzyma je w trybie natychmiastowym.

O jakie dokładnie problemy chodzi? Square Enix podało oficjalne wymagania sprzętowe, po czym dokonało w grze zmian, które wpłynęły na ich zmianę. Co więcej, FF14 trafiło do sprzedaży zbyt wcześnie, w efekcie czego część graczy otrzymała wersję przedpremierową obarczoną licznymi wadami.

Square Enix przygotowuje się do wydania oficjalnego oświadczenia, w którym podane zostaną obowiązujące wymagania sprzętowe i rozdzielczość ekranu. Do tego czasu sprzedaż Final Fantasy 14: A Realm Reborn wersji na Maki zostanie wstrzymana.

Osoby, które już kupiły grę, ale nie chcą jej zwracać z powodu wyżej opisanych problemów, nadal będą miały do niej dostęp.

Źródło: Square Enix

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz