Sprzedaż gier w 2015 roku

0

Do Sieci trafił ranking pokazujący, co najchętniej kupowali Amerykanie w ubiegłym roku.

Firma NPD specjalizująca się w analizie rynku gier komputerowych udostępniła listę produkcji, które w zeszłym roku sprzedały się w największej liczbie egzemplarzy. Pod uwagę brane były wyłącznie Stany Zjednoczone. Podobnie jak w 2014 roku, pierwsze miejsce należy do kolejnej odsłony Call of Duty.

Pełen ranking najlepiej sprzedających się gier wygląda następująco:

  1. Call of Duty: Black Ops III (Xbox One, PS4, 360, PS3, PC)
  2. Madden NFL 16 (PS4, Xbox One, 360, PS3)
  3. Fallout 4 (PS4, Xbox One, PC)
  4. Star Wars: Battlefront (Xbox One, PS4, PC)
  5. Grand Theft Auto V (PS4, Xbox One) 360, PS3, PC)
  6. NBA 2K16 (PS4, Xbox One, 360, PS3)
  7. Minecraft (360, Xbox One, PS3, PS4)
  8. FIFA 16 (PS4, Xbox One, 360, PS3)
  9. Mortal Kombat X (PS4, Xbox One)
  10. Call of Duty: Advanced Warfare (Xbox One, PS4, 360, PS3, PC)

Sukces Black Ops III i Madden NFL 16 na rynku amerykańskim nie powinien nikogo dziwić. Ciekawe natomiast są miejsca trzecie i czwarte. Zarówno nowa odsłona Fallouta, jak i Star Wars: Battlefront wywoływały w branży niemałe zamieszanie. Co do obu produkcji były były ogromne oczekiwania, ale ostatecznie żaden z tytułów im nie sprostał. Wydawać by się jednak mogło, że to właśnie dzieło DICE ma szansę osiągnąć większy suckes, zważywszy, że niedługo po premierze gry do kin wchodziło „Przebudzenie mocy”. Widocznie tematyka postapokaliptyczna w Stanach Zjednoczonych nadal ma się dobrze.

Źródło: Venture Beat

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz