Sprawdzamy ceny konsol. Co warto wybrać?

0

POPRZEDNIA

PODSUMOWANIE

A więc powstaje pytanie – który sprzęt wybrać dla siebie? I z tym muszę was już zostawić. Taką decyzję, najzwyczajniej w świecie, trzeba podjąć samodzielnie. Mamy to szczęście, że każda z najważniejszych konsol na rynku ma do zaoferowania coś unikalnego i własnego. Rywalizacja zwyczajnie stała się ciekawsza, gdy Nintendo wypuściło swojego Switcha, czyli świetne połączenie urządzenia domowego z handheldem. I na pewno debiut tej platformy dodatkowo będzie mobilizował Sony i Microsoft.

Prywatnie? Zdecydowałem się na romans z Sony. Od ponad 6 lat moje growe życie przeniosło się całkowicie na konsolowy poletek i to głównie za sprawą… gier ekskluzywnych. PlayStation pozwoliło mi poznać historie takich świetnych postaci jak Joel, Nathan Drake czy Cole MacGrath. To też w zupełności rekompensuje mi świadomość posiadania gorszych bebechów, niż Microsoft i braku możliwości zabrania swojej konsoli w podróż, co przecież oferuje właśnie wspomniane Nintendo. I na cóż mi wsteczna kompatybilność, skoro wciąż miejsce na półce ma zagwarantowane PlayStation 3.

Jestem jednak w stanie absolutnie zrozumieć, jeżeli ktoś ma inne podejście. I oto własnie w konsolowym świecie chodzi – aby samemu wiedzieć, czego się oczekuje od swojej platformy do grania. Dlatego wybór konsoli przemyśleć należy bardzo dokładnie. Warto pamiętać również, że za cenę jednego porządnego komputera, można wejść w posiadanie dwóch innych platform, które znacznie lepiej będą w stanie zaspokoić indywidualne potrzeby. Kto w końcu powiedział, że trzeba ograniczyć się do jednego sprzętu? Jak się bawić, to się bawić!

Na sam koniec, jeszcze jedna dosyć istotna sprawa. Rozgrywka sieciowa na konsolach jest niestety płatna. Jeszcze całkiem niedawno tyczyło się to wyłącznie PlayStation 4 oraz Xboksa One, jednak Nintendo postanowiło zastosować podobną politykę w stosunku do swojej własnej platformy. I o ile właśnie na Switchu, ta usługa wychodzi najtaniej (Nintendo Online na rok to około 80 złotych), tak lista udogodnień jest znacznie mniejsza, niż w przypadku PlayStation Plus (obecnie wydatek rzędu 200 złotych w skali rocznej) oraz Xbox Live Gold (około 180 PLN za ten sam okres).

POPRZEDNIA


1 2 3 4 5

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz