Sprawdzamy ceny konsol. Co warto wybrać?

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

XBOX ONE

Przechodzimy do wcześniej wspomnianej, bezpośredniej konkurencji dla Sony. Mowa oczywiście o Microsofcie, który próbuje zdobyć za sprawą swojego Xboksa One. W przypadku tego sprzętu ,praktycznie nie ma mowy o grach ekskluzywnych, gdyż każda produkcja „na wyłączność” XONE może być też ogrywana na PCtach. Jednak, po pierwsze – platformy od Microsoftu posiadają najmocniejsze bebechy, o czym już wspomniałem, a co sprawia, że Xbox One X najlepiej radzi sobie z rozdzielczością 4K. A po drugie, mówimy tutaj o platformie na której dostępna jest największa biblioteka gier i wszystko to za sprawą wstecznej kompatybilności, umożliwiającej ogrywanie tytułów wydanych wcześniej na Xboksy 360 (obecnie, tym programem objęta została ponad 1/4 wszystkich gier wydanych na tę platformę). Ogranie dwóch części Red Dead Redemption na jednym sprzęcie? Możliwe wyłącznie z Xboksem One!

Podobnie jak wcześniej, zaczniemy sobie od najprostszej wersji. I tutaj znowu mówić będziemy o edycji odchudzonej, czyli Xboksie One S. Warto wspomnieć też, że ilość zmian, w stosunku do pierwszego wydania, jest większa, niż u konkurencji – oprócz mniejszych wymiarów i ograniczonego poboru energii, XONE S jest w stanie skalować grafikę do 4K. I działa to zarówno w przypadku gier (chociaż podzespoły mają problem z nadążaniem), jak i filmów/seriali na Blu-Rey UHD. No dobra, ale jak to wychodzi cenowo? Tutaj też miłe zaskoczenie, bo taniej, niż u konkurencji. Xbox One S 1TB można więc dostać w niektórych sklepach za mniej, niż 1000 złotych, co jest najtańszą drogą, aby wejść w świat ósmej generacji konsol. Co ciekawe, „goły” XONE z dyskiem 500GB zdaje się powoli schodzić ze sceny, jako, że wymiana wewnętrznego dysku to znacznie trudniejsza robota, niż w przypadku PS4.

Xbox One S w zestawie z grami? Tutaj też oczywiście nie ma większego problemu. Najciekawszy pakiet, to ten, w którym znajdziemy, aż trzy pozycje – Halo 5: Guardians, Gears of War 4 oraz Rare Replay (będące zestawem ponad 30 klasycznych gier). Cena zakupu to w tym przypadku… również około 1000 złotych, jednak trzeba tutaj dorzucić jeden minus, w postaci dysku o pojemności 500 giga. Warto jednak zwrócić tutaj uwagę na inne dwa pakiety. Pierwszy z nich, to konsola z dyskiem 1TB, wzbogacona o dwie produkcje, które niedawno debiutowały na rynku, czyli Shadow of the Tomb Raider oraz FIFA 19. Wyrwać go można już za mniej, niż 1300 zł, co jest ceną wręcz fantastyczną, jeżeli weźmiemy pod uwagę zakup obydwu gier osobno. Druga, nie mniej opłacalna wariacja, również zawiera najnowszą odsłonę piłki kopanej od EA Sports, ale zamiast drugiej gry, w pudełku znajdziemy dodatkowy kontroler. Cena? W niektórych sklepach nie przekracza nawet 1400 złotych. Strzał w samo okienko dla fanów kanapowej rywalizacji. Szczególnie, że zakup osobnego pada to w tym momencie wydatek rzędu 179 PLN.

Oczywiście, nie mogło też zabraknąć wersji konsoli z pełną obsługą rodzielczości 4K. Mowa tutaj oczywiście o Xbox One X, które jest największą bestią na rynku, w kontekście parametrów. Jest więc też drożej, niż u konkurencji, bo mówimy tutaj już o wydatku rzędu 1900 złotych, za „gołe” wydanie, pozbawione dodatków. Zestawy z grami przekraczają natomiast magiczną barierę dwóch tysięcy – chociażby, za Xbox One X 1TB z Forzą Horizon 4, Forzą Motorsport 7 i FIFĄ 19 zapłacimy około 2200 zł. A jako, że Microsoft współpracuje z Crystal Dynamics, jest też oczywiście pakiet z Shadow of the Tomb Raider, którego koszt nie przekracza 2100 PLN.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 


1 2 3 4 5

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz