Sprawdzamy ceny konsol. Co warto wybrać?

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

PLAYSTATION 4

Sony cieszy się bodajże największą popularnością na konsolowym rynku, gdyż w wielu raportach to właśnie PlayStation 4 jest najlepiej sprzedającą się platformą obecnej, ósmej już generacji. Co jednak ciekawe, to nie Japończycy są w posiadaniu najmocniejszych sprzętów. Zarówno podstawowa wersja PS4, jak i ta opatrzona dopiskiem „Pro”, posiadają gorsze parametry, niż odpowiedniki u bezpośredniej konkurencji, czyli Microsoftu. Siłą tej platformy są pozycje ekskluzywne. W końcu, aby zagrać w takie produkcje jak The Last of Us, Uncharted, God of War czy świeżutki Spider-Man, trzeba mieć w swoim posiadaniu najnowszy sprzęt od Sony. Innej drogi po prostu nie ma. A lista takich produkcji jest ostatecznie znacznie szersza, niż cztery wyżej wymienione marki.

Jeżeli wasz wybór miałby więc paść na PlayStation 4, to przed wami stanie kilka opcji. Podstawowy wariant, to oczywiście sama konsola z dyskiem 500 GB i kontroler. W tym momencie, najbardziej opłacalny wydaje się zakup „Plejki” w edycji Slim. Od podstawowego „grubasa”, różni się tym, że zajmuje mniej miejsca i zmniejszony jest pobór mocy, przez co praktycznie wyparła go już z rynku. Cena w tym przypadku to około 1200 złotych. Problemem wciąż wydawać może się stosunkowo mała pojemność dysku. Są jednak trzy drogi – albo samodzielna wymiana dysku twardego (co nie jest równoznaczne z utratą gwarancji), podpięcie zewnętrznego dysku USB albo zakup Slimki z HDD o przestrzeni 1TB (cena wzrasta wtedy o prawie 300 PLN).

Niektórzy mogą chcieć zdecydować się na nieco bardziej bogatszy wariant. W końcu warto by za jednym zamachem rozpocząć budowę biblioteki własnych gier, prawda? Dlaczego więc nie zrobić tego z grubej rury i od razu machnąć się na Slimkę 1TB w pakiecie z najnowszym, ekskluzywnym Spider-Manem. Kwota, którą w takim wypadku trzeba wyłożyć na stół, oscyluje na poziomie 1500 zł i stwierdzenie, że jest to dobra cena za pakiet ze świetną grą i pojemnym dyskiem, nie będzie zbytnio odbiegało od prawdy. Oczywiście, nie jest to jedyna taka oferta – są też zestawy z innymi świeżynkami, takimi jak FIFA 19 czy zbliżające się wielkimi krokami Red Dead Redemption 2.

Jak już wspomniałem też, na rynku znaleźć można taką konsolę jak PlayStation 4 Pro. To wydanie posiada najmocniejsze bebechy, jest najbardziej wydajne i potrafi wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K. Z większymi możliwościami, idzie też jednak znacznie wyższa cena. Co jednak ciekawe, najtańsza jest wersja z FIFĄ 19, padem i dyskiem 1TB, bo jest to wydatek w wysokości około 1700 złotych. Koszta wzrastają jednak, jeżeli chcemy kupić pakiet z inną grą – a czy to będzie Spider-Man (około 1900 zł) czy Red Dead Redemption 2 (~1950 PLN), to już kwestia gustu. Pamiętajcie jednak – aby w pełni korzystać z potencjału PS4 Pro, trzeba mieć do tego odpowiedni telewizor, obsługujący rozdzielczość 4K.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 


1 2 3 4 5

Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz