Sony wykupiło aktywa OnLive

0

Japoński gigant przejmuje usługę grania w chmurze

30 kwietnia usługa OnLive, która umożliwiała granie w chmurze, dokona żywota. Wszystkie konta zostaną usunięte, a dane użytkowników bezpowrotnie skasowane. Niewykluczone jednak, że w niedalekiej przyszłości usługa powróci.

W oficjalnym oświadczeniu firma poinformowała, że Sony przejmie pewne ważne elementy usługi OnLive. Nie wiadomo, które dokładnie, ale nietrudno się domyślić, jeżeli weźmie się pod uwagę to, że japoński gigant pracuje nad własną usługą, umożliwiającą granie w chmurze, którą jest PlayStation Now.

Rzecz jasna, OnLive nie będzie pobierać już opłat za korzystanie z usługi. Nie zwróci również pieniędzy za gry kupione w platformie Steam, nabyte z myślą o graniu w chmurze. Rekompensatę otrzymają jedynie ci użytkownicy, którzy kupili sprzęt gamingowy OnLive 1 lutego 2015 roku lub później.

Usługa OnLive została uruchomiona w 2010 roku. Wtedy też do sprzedaży trafił dedykowany kontroler i mikrokonsola. Niewielkie zainteresowanie sprawiło, że firma ogłosiła upadłość w 2012 roku. Została jednak wykupiona przez OL2 Inc. i zrestrukturyzowana. Również to nie pomogło. Zobaczymy jak poradzi sobie PlayStation Now.

Źródło: Polygon

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz