Sony nie obniży ceny PlayStation 4

0
ps4
Fot.: Sony

Microsoft obniża ceny Xboksa One. Sony pozostaje niewzruszone.

Niedawno Microsoft po raz kolejny obniżył cenę konsoli Xbox One do poziomu 349 dolarów. Dzięki promocjom firmie udało się w końcu przegonić Sony, mimo to japoński gigant nie ma zamiaru wprowadzić zniżek na PlayStation 4. Informacja pochodzi od Kenichiro Yoshidy, dyrektora ds. finansów firmy, który podczas rozmowy z inwestorami i analitykami stwierdził, że Sony doskonale zdaje sobie sprawę z posunięć Microsoftu, ale na razie nie planuje żadnych cięć.

Silna pozycja Sony nie stanowi żadnej tajemnicy – PlayStation 4 sprzedaje się świetnie, z kolei Microsoft ciągle zmuszany jest do kompromisów. Najpierw firma zdecydowała się na wypuszczenie wariantu konsoli bez kontrolera Kinect, a później do obniżenia ceny o 50 dolarów, schodząc tym samym poniżej ceny PS4. Wbrew pozorom Microsoft nie musi tracić na tych ustępstwach – nie od dziś wiadomo, że producenci konsol nowej generacji zarabiają przede wszystkim na grach i kontach premium. Jeżeli konsolę kupi więcej osób, nawet po niższej cenie, zysk i tak będzie niemały.

To, że Sony na razie nie musi obawiać się Microsoftu i może pozwolić sobie na utrzymanie ceny PlayStation 4 na tym samym poziomie, wcale nie oznacza, że sytuacja nie ulegnie zmianie w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Ubergizmo.com

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz