Sony mówi „nie” wstecznej kompatybilności

0

Musimy zadowolić się usługą PlayStation Now.

Przy okazji targów E3 ogłoszono, że konsola Xbox One będzie wstecznie kompatybilna. Co na to Sony? W wywiadzie z serwisem MCV Jim Ryan, który stoi na czele PlayStation Europe, powiedział, że firma nie pójdzie śladami Microsoftu, ale własną drogą.

Reprezentujemy dwa różne podejścia. Niestety, na świecie nie ma wystarczającej liczby inżynierów oprogramowania, żeby każdy mógł zrobić wszystko. Każdy producent musi dokonywać wyborów, my dokonaliśmy jednego, a oni drugiego. Ich wybór jest uzasadniony i myślę, że nasz również. W niektórych aspektach to dobrze, że obie platformy się różnią i ludzie mogą wybrać, które rozwiązanie bardziej im odpowiada.

Jim Ryan przypomniał również o tym, że najwcześniejszy model PS3 był kompatybilny z PS2, ponieważ była to bardzo pożądana funkcja. Ostatecznie mało kto z niej skorzystał. Dlatego Sony woli skupić się na rozwijaniu usług, takich jak SharePlay, Play as you Download czy Suspend/Resume.

Szef PlayStation Europe podkreśla również, że Sony jest zadowolone z obranej przez siebie strategii i nie ma zamiaru przyjmować postawy obronnej wobec ewentualnych zarzutów. Trzeba zaznaczyć, że japoński gigant ma w swojej ofercie usługę PlayStation Now, która umożliwia granie w starsze tytuły poprzez streaming.

Źródło: MCV


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz