Sony kupi Cryteka?

0
fot.: crytek.com
fot.: crytek.com

Niemiecka firma Crytek boryka się z problemami finansowymi i bardzo możliwe, że zostanie przejęta przez konkurencję.

W zeszłym tygodniu w brytyjskim oddziale firmy zawrzało, gdy pracownicy po złożeniu na ręce szefostwa oświadczenia wrócili do domów. Kierownictwo Cryteka zapewniło równocześnie o dobrej kondycji firmy oraz płynności finansowej. Wiele jednak wskazuje na to, że niemiecki deweloper stoi na krawędzi bankructwa.

Branżowe plotki wskazywały na Deep Silver, jako potencjalnego nabywcę Cryteka. OD kilku dni mówi się także o Sony. Japoński koncern zainteresowany jest rozbudową zaplecza deweloperskiego i w tym celu poszukuje firm projektowych będących w trudnej sytuacji.

Crytek w tej chwili pracuje nad Homefront: The Revolution, świetnie zapowiadającym się Hunt: Horrors of the Gilded Age oraz nową grą typu MOBA – Arena of Fate.

Branżowe doniesienia nie zostały jak na razie oficjalnie potwierdzone. Jeżeli plotki znajdą swe odbicie w rzeczywistości przyszłość rozpoczętych nowych projektów stanie pod znakiem zapytania.

Źródło: loadthegame.com

Fan nowinek technologicznych, rocznikowo równolatek Terminatora. Wychowany na C64 zwolennik cRPG oraz survival horrorów, sympatyzujący z konsolowcami.

Zostaw komentarz