Sony bój się, nadchodzi Xbox Game Pass

0

Użytkownicy konsoli Xbox One dostaną nieograniczony dostęp do ponad 100 gier.

Microsoft zapowiedział właśnie Xbox Game Pass, nową usługę, która da użytkownikom konsoli Xbox One nieograniczony dostęp do ponad 100 gier na Xboksa One i w ramach wstecznej kompatybilności na Xboksa 360. Nowe tytułu będą dodawane do katalogu co miesiąc. Znajdą się wśród nich produkcje, takie jak Halo 5: Guardians, Payday 2, NBA 2K16 i LEGO Batman. Koszt usługi to 39,99 złotych miesięcznie. Co więcej, abonenci otrzymają 20% zniżkę na gry dostępne w katalogu oraz 10% zniżkę na wszystkie dodatki.

Na jakiej zasadzie działa Xbox Game Pass? Gry są pobierane bezpośrednio na konsolę. Można w nie grać zarówno w trybie online, jak i offline, bez problemów ze strumieniowaniem, czy łącznością. Konto Xbox Live Gold nie jest wymagane, aby móc korzystać z usługi Xbox Game Pass, ale tak jak w przypadku wszystkich gier z Xbox Live, wykupienie abonamentu Xbox Live Gold jest wymagane do grania w gry z katalogu Xbox Game Pass w trybie wieloosobowym. Kiedy subskrypcja dobiegnie końca lub zostanie anulowana, wszystkie gry pobrane z katalogu Xbox Game Pass przestaną być dostępne, zapisane stany rozgrywki oraz osiągnięcia pozostaną jednak przypisane do konta gracza.

Xbox Game Pass będzie trzecią, po Xbox Live Gold i EA Access ofertą abonamentową dla użytkowników konsoli Xbox One. Gwoli porównania, w portfolio Sony mamy abonament PlayStation Plus i opartą na strumieniowaniu usługę PlayStation Now. Xbox Games Pass wystartuje pod koniec wiosny bieżącego roku.

Źródło: Xbox

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz