Siedem wersji Windowsa 10

0

Nowy system operacyjny Microsoftu ma być dostępny aż w siedmiu różnych wersjach.

Windows 10 Home będzie podstawową wersją nowego systemu operacyjnego Microsoftu, która dedykowana będzie komputerom osobistym, tabletom i urządzeniom hybrydowym. Pojawi się w niej m.in. nowa przeglądarka internetowa Edge, wirtualna asystentka Cortana, a także tryb Continuum dla urządzeń dotykowych.

Windows 10 Mobile powstaje z myślą o użytkownikach smartfonów i małych tabletów. Oprócz trybu Continuum pojawi się również zoptymalizowany pod kątem ekranów dotykowych pakiet Microsoft Office. Windows 10 Home, Windows 10 Mobile i Windows 10 Pro dostępne będą za darmo przez pierwszy rok dla użytkowników, korzystających z Windowsa 7, Windowsa 8.1 i Windowsa Phone 8.1.

Poza tym do sprzedaży trafią skierowany do dużych firm Windows 10 Enterprise, przeznaczony dla szkół Windows 10 Education i Windows 10 Mobile Enterprise dedykowany biznesowym smartfonom i tabletom, których użytkownikom zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie danych. Skoro już o tym mowa – Windows 10 otrzyma wsparcie dla systemu rozpoznawania twarzy, siatkówki oka i linii papilarnych.

Pojawią się również wersje Windowsa 10 Enterprise i Windowsa 10 Mobile Enterprise dedykowane urządzeniom przemysłowym, takim jak bankomaty, przenośne terminale, punkty sprzedaży, a nawet roboty przemysłowe.

Z dobrodziejstw oferowanych przez Windowsa 10 skorzysta także konsola Xbox One. Co więcej, jej posiadacze będą mogli uzyskać dostęp do usługi Xbox Live z dowolnego komputera osobistego z Windowsem 10 i grać w ulubione gry.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie nowa wersja systemu operacyjnego Microsoftu trafi na rynek. Wiadomo, że nastąpi to jeszcze latem. Mniej oficjalnie mówi się, że Windows 10 zadebiutuje już pod koniec lipca. System operacyjny zawita do 190 krajów i dostępny będzie w 111 językach.

Źródło: Microsoft

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz