Shuhei Yoshida o kontynuacji DriveClub

0

Szef Sony sceptycznie podchodzi o tematu drugiej odsłony ekskluzywnego tytułu PlayStation 4.

Evolution System borykało się z wieloma problemami, zanim gra ostatecznie trafiła do sprzedaży. Przekładanie daty premiery, opóźnienia związane z wersją PlayStation Plus i komplikacje z usługami sieciowymi, musiały być nie lada wyzwaniem dla całej ekipy.

Yoshida podczas wywiadu udzielonego Eurogamerowi dał do zrozumienia, że przyszłość marki może być zagrożona:

Gatunek ściganek jest w tym momencie bardzo trudny. Jako zespół musimy znaleźć dobry kąt, aby kontynuować i wypuścić kolejny wyścigowy tytuł. Kiedy jest ciężko, do głowy przychodzą kreatywne pomysły, więc niecierpliwie czekamy, gdy „lampka się zaświeci”.

Powyższe słowa, co prawda nie wykluczają całkowicie możliwości powstania DriveClub 2. Można jednak z nich wywnioskować, że Sony zanim zdecyduje się na pracę nad tym tytułem, przeanalizuje dokładnie branżę gier i ustali, czy będzie w stanie zaskoczyć ludzi czymś interesującym.

Dodam tylko, że pierwsza część sprzedała się w dwóch milionach kopii na całym świecie.

Źródło: gaming bolt

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz