Severed – nowy zwiastun

0

Materiał wideo promujący kolejną grę twórców Guacamelee!

Severed to nowa gra studia Drinkbox Studios stojącego za fenomenalną platformówką Guacamelee! Prace nad nowym projektem powoli dobiegają końca, dlatego twórcy postanowili podzielić się ze światem nowym zwiastunem.

Protagonistką Severed jest jednoręka wojowniczka Sasha, która z pomocą żyjącego miecza otrzymanego od tajemniczej postaci w płaszczu wyrusza na poszukiwania zaginionej rodziny. Oprawa graficzna inspirowana jest kulturą Meksyku.

Na naszej drodze stanie cała masa potworów, które będzie można pozbawić kończyn. Te posłużą do ulepszania umiejętności Sashy. Otwarty świat gry ma oferować wiele tajemnic do odkrycia – podobnie jak w Guacamelee! do niektórych jego części będziemy wracać.

Walka w pełni podporządkowana jest ekranowi dotykowemu, co wynika z faktu, że Severed powstaje z myślą o przenośnej konsoli PlayStation Vita. Twórcy zapewniają jednak, że nie jest to tytuł dla niedzielnych graczy. Na razie nie wiadomo, czy tytuł zawita na inne platformy.

Źródło: PlayStation Blog

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz