Samsung zapowiedział nową opaskę i bezprzewodowe słuchawki

0

Przy okazji ujawniono parametry techniczne.

Samsung w dniu wczorajszym ujawnił dwa produkty, skierowane przede wszystkim do osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Mowa o inteligentnej opasce oraz bezprzewodowych słuchawkach, które świetnie współgrają ze sobą podczas uprawiania sportu.

Gear Fit 2 w przeciwieństwie do swojego poprzednika, posiadać będzie wbudowany sensor GPS oraz zaoferuje ładniejszy wygląd i bardziej ergonomiczny kształt. Producent wykorzystał w opasce 1,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED (432 x 216 pikseli), dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, baterię o pojemności 200 mAh, a także 4 GB pamięci flash.

Urządzenie otrzyma ponadto pulsometr służący do monitorowania pracy serca. Gear Fit 2 trafi do sprzedaży 10 czerwca bieżącego roku. Opaska dostępna będzie w trzech wariantach kolorystycznych (czarny, niebieski, biały), a jej cenę ustalono na 179,99 dolarów.

Z kolei Gear IconX to nie tylko zwykłe słuchawki douszne, ale także urządzenie kontrolujące dane fintessowe. W trakcie wysiłku fizycznego, sprzęt będzie zbierał informacje odnośnie przebytego dystansu, prędkości jaką osiągamy, pulsu oraz spalonych kalorii. Dzięki funkcji Voice Guide, na bieżąco mamy otrzymywać informacje odnośnie postępów. Słuchawki są również samodzielnym odtwarzaczem muzyczny, oferującym 4 GB pamięci flash.

Premiera Gear IconX zaplanowana została na przyszły kwartał 2016 roku. Urządzenie prawdopodobnie będzie kosztowało 199 dolarów, jednakże cena może jeszcze ulec zmianie.

Źródło: Informacja prasowa

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz