Samsung zabiera się za roboty i drony

0
samsung-logo
Fot.: Samsung

Już w niedalekiej przyszłości portfolio Samsunga powiększy się o drony i roboty, a także jeszcze bezimienne pojazdy.

Samsung ogłosił właśnie, że powołał do życia zespół, który będzie zajmował się opracowywaniem nowoczesnych i innowacyjnych projektów związanych między innymi z wirtualną rzeczywistością, robotyką czy trójwymiarowym drukowaniem. Celem zespołu jest tworzenie technologii, które ułatwią nasze życie codzienne. W efekcie portfolio Samsunga w przyszłości poszerzy się o nieznane jeszcze z nazw pojazdy, drony i wszelkiej maści roboty.

Na czele zespołu, w skład którego wchodzą technicy, stratedzy i menadżerowie, stanął szef działu mobilnego Shin Jong-kyun. Zespół ma mieć sporą niezależność w ramach firmy i samego działu mobilnego, którego część stanowi.

Zważywszy na doniosłą rolę zespołu jego członkowie będą mieli większe kompetencje i niezależność. Wynika to z faktu, że głównym zadaniem zespołu nie jest projektowanie pojedynczych urządzeń w krótkim czasie, ale opracowywanie rozwiązań, które podążały będą za możliwościami produkcyjnymi Samsunga – wyjawił przedstawiciel firmy.

Inicjatywa południowokoreańskiego giganta nie jest jednak bezinteresowna. Samsung chce zmonopolizować nowe rynki i sektory gospodarki, żeby móc czerpać z nich jak największe zyski. Dzięki nowym projektom, firma ma szansę na wyrównanie strat, które ostatnimi czasy poniósł dział urządzeń mobilnych, rywalizując z Apple i chińskimi producentami, takimi jak Lenovo czy Xiaomi.

Źródło: The Korea Times

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz