Samsung Project Orbis

0

Do sieci wyciekły informacje na temat nowego zegarka koreańskiej firmy.

Samsung udostępnił deweloperom oprogramowania nowy zestaw narzędzi umożliwiających tworzenie aplikacji. Dołączona do niego dokumentacja zawierała informacje dotyczące kolejnego zegarka z serii Gear.

„Kolejny Gear”, bo pod taką nazwą urządzenie widnieje w papierach, otrzyma okrągłą tarczę o przekątnej liczącej 1.18-cala. Wyświetlacz zegarka ma pracować w rozdzielczości 360 x 360 pikseli, co daje 305 pikseli na cal powierzchni ekranu – więcej niż którykolwiek z modeli z serii Gear.

Project Orbis
Kolejny Gear, za: SamMobile

Nowe urządzenie zostanie wyposażone w moduł GPS, akcelerometr, żyroskop, czujnik pulsu, czujnik ciśnienia i czujnik magnetyczny. Nie zabraknie też wsparcia dla sieci 2 i 3G. Z kolei moduł Bluetooth umożliwi łączenie się z innymi urządzeniami.

Następny Gear
„Następny Gear” – specyfikacja techniczna, za: SamMobile

Ciekawym pomysłem jest obrotowa ramka, która posłuży do poruszania się po interfejsie użytkownika, w tym przełączania się pomiędzy ekranami, powiększania i pomniejszania obrazów, zmieniania wybranych wartości czy regulacji głośności.

Project Orbis
Kolejny Gear, za: SamMobile

Na razie nie wiadomo jaką nazwą będzie nosiło nowe urządzenie. Obecnie zegarek znany jest jako Project Orbis albo po prostu „Kolejny Gear”, możliwe jednak, że na rynek trafi jako Gear A. Urządzenie zostanie zaprezentowane najprawdopodobniej w trakcie targów IFA 2015, które odbędą się we wrześniu w Berlinie.

Źródło: SamMobile

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz