Samsung Galaxy S6 Active

0

Wytrzymalsza wersja flagowca została oficjalnie zaprezentowana.

Od dawna mówiło się o tym, że w produkcji znajduje się smartfon Galaxy S6 Active, nikt jednak oficjalnie nie potwierdził informacji. Aż do teraz. Czym wzmocniony flagowiec różni się od modeli S6 i S6 Edge?

Samsung Galaxy S6 Active otrzymał wzmocnioną obudowę z certyfikatem IP68, co oznacza, że smartfon będzie nie tylko bardziej wytrzymały, ale także odporny na szkodliwe działanie kurzu i wody (do 1,5 metra i przez 30 minut).

Ponadto urządzenie wyposażone zostało w fizyczne przyciski. Model Galaxy S6 Active ma baterię o pojemności 3500 mAh, co oznacza, że smartfon będzie działał dłużej na jednym naładowaniu niż Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Akumulatora nie będzie można wyjąć i wymienić.

Reszta specyfikacji technicznej nie uległa zmianie. Samsung Galaxy S6 ma 5.1-calowy ekran dotykowy Quad HD Super AMOLED, procesor Exynos 7420, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, 16-megapikselowy aparat fotograficzny i 5-megapikselową kamerę przednią. Wzmocniona wersja flagowca zadebiutuje już 12 czerwca, czyli w najbliższy piątek.

Źródło: AT&T

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz