Ruszyła zbiórka na Battalion 1944

0

Twórcy zapowiadają powrót do korzeni gatunku.

Na wirtualnych polach bitwy królują futurystyczne uzbrojenie, egzoszkielety i oparte na nowoczesnych technologiach moce. Ze świecą można szukać gier, takich jak Medal of Honor, czy Call of Duty 2, w których liczyły się przede wszystkim umiejętności.

Brytyjskie studio Bulkhead Interactive za sprawą Battalion 1944 chce powrócić nie tylko do realiów II wojny światowej, ale również do korzeni gatunku. Jeżeli jesteście zainteresowani wsparciem projektu, wystarczy wejść na jego oficjalną stronę internetową w platformie Kickstarter.

Twórcy obiecują m.in. zbalansowaną dynamiczną rozgrywkę opartą na umiejętnościach, kosmetyczny system progresji, przepiękne poziomy inspirowane prawdziwymi lokacjami, świetnej jakości oprawę graficzną, a nawet wsparcie dla rozgrywek w sieci lokalnej.

The Battalion 1944 wykorzystuje silnik Unreal 4. Tytuł powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Aby sfinansować produkcję, studio Bulkhead musi uzbierać co najmniej 100 000 funtów. Projekt ma spore szanse na powodzenie.

Źródło: Kickstarter

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz