Różne oblicza bijatyk

0

Subiektywne zestawienie najciekawszych beat ’em upów w historii branży gier wideo.

Bijatyki to specyficzny gatunek polegający przede wszystkim na walce pomiędzy dwoma wojownikami. Większość gier tego typu prezentuje dwie ustawione naprzeciw siebie postacie, których zadaniem jest okładanie się nawzajem, aż jednej z nich pasek życia spadnie do zera. Wiele tytułów oferowało nowe rozwiązania, ale ogólne założenia pozostawały zazwyczaj takie same.

Za prekursora gatunku można uznać grę Heavyweight Champ z 1976 roku, jednakże to wydane osiem lat później Karate Champs na dobre spopularyzowało ten rodzaj rozgrywki. W późniejszych latach, gracze byli raczeni coraz to bardziej wymyślnymi i skomplikowanymi bijatykami. Jedne kładły nacisk na złożone kombinacje ciosów, inne z kolei tworzyły wokół siebie kontrowersje związane z dużą dawką przemocy. Sprawdźcie, które z wydanych do tej pory serii były najbliższe naszym sercom.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz