Remastery, w które musisz zagrać

3

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

RESIDENT EVIL: ORIGINS COLLECTION

Seria stworzona dawno temu przez Capcom obecnie prezentuje się całkowicie inaczej, niż w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Pierwsze odsłony cyklu prezentowały specyficzny rodzaj rozgrywki, który obecnie może wydawać się nieco toporny i przestarzały. Nie zmienia to faktu, że mechanika tamtych gier posiadała swój unikatowy klimat. Capcom za pomocą Origins Collection postanowił przypomnieć o korzeniach marki.

remaster 3

Na warsztat poszły dwie części – pierwsza oraz zero, będąca prequelem „jedynki”. W obu grach całkowicie na nowo opracowano oprawę graficzną, bazując na teksturach znajdujących się w oryginałach. Dzięki temu młodsi gracze, nie dający radę przebrnąć przez rozpikselowane oryginały, teraz mogą bezboleśnie poznać początki historii wirusa T oraz dowiedzieć się, dlaczego korporacja Umbrella jest uważana za tę „złą”. Więcej o Resident Evil 0 HD Remaster przeczytacie w naszej recenzji.

Premiera oryginału: 1996 / 2002
Premiera remastera: 2015 / 2016

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja3 komentarze

  1. Jesteście słabo doinformowanie ponieważ takie tytuły jak shadow od colosus czy crash bandicoot są reamkami nie remasterami więc bardzo duży błąd

    • Łukasz Morawski
      Łukasz Morawski

      Granica pomiędzy remasterem, a remakiem w przypadkach, które podałeś jest tak zatarta, ze właściwie nie ma sensu tego rozróżniać :)

Zostaw komentarz