Remastery, w które musisz zagrać

3

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

SHADOW OF THE COLOSSUS (2018)

Oryginał z 2005 roku spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem – produkcję Fumito Uedy docenili zarówno gracze, jak i recenzenci z całego świata. Nie ma w tym nic dziwnego, wszakże tytuł wyróżniał się na tle konkurencji dojrzałym podejściem do tematu oraz specyficzną rozgrywką nastawioną na kilkanaście walk z potężnymi, tytułowymi Kolosami. Jak wiadomo, lubimy, kiedy przeciwnicy są wielkości drapacza chmur, dlatego z ochotą łyknęliśmy grę studia Team Ico.

Pierwszy remaster gry pojawił się już na konsoli PlayStation 3, jednakże dopiero wydanie na obecną generację konsol było godnym odświeżeniem oryginału. Tym razem zrezygnowano z wyłącznego podniesienia rozdzielczości na rzecz zbudowanej od podstaw oprawy wizualnej, usprawnionego sterowania oraz poprawionej pracy kamery. Dzięki temu, trzynastoletni tytuł otrzymał nowe życie, stając się jednocześnie jednym z ciekawszych exclusive’ów w dorobku PlayStation 4. Więcej o grze przeczytacie w recenzji mojego autorstwa.

Premiera oryginału: 2005
Premiera remastera: 2018

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja3 komentarze

  1. Jesteście słabo doinformowanie ponieważ takie tytuły jak shadow od colosus czy crash bandicoot są reamkami nie remasterami więc bardzo duży błąd

    • Łukasz Morawski
      Łukasz Morawski

      Granica pomiędzy remasterem, a remakiem w przypadkach, które podałeś jest tak zatarta, ze właściwie nie ma sensu tego rozróżniać :)

Zostaw komentarz