Remastery, w które musisz zagrać

3

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

ANOTHER WORLD: 15TH ANNIVERSARY EDITION

Wydany w 1991 roku Another World był ważnym elementem ówczesnej popkultury. Studio Delphine Software oddało w ręce graczy dojrzały tytuł, zdecydowanie wyprzedzający swoje czasy. W produkcji śledziliśmy losy niejakiego Lestera Knighta, który na skutek niezbyt udanego eksperymentu trafił do tajemniczego świata pełnego niebezpiecznych istot oraz obcej rasy chcącej wziąć go niewoli.

remaster 6

Za odświeżoną wersją odpowiada ekipa z DotEmu, która z szacunku do historii, nie wprowadziła żadnych zmian fabularnych. W nowej wersji możemy natomiast raczyć się interesującą warstwą graficzną, utrzymaną w duchu oryginału. Nowością w remasterze była także możliwość wyboru jednego z trzech dostępnych poziomów trudności. Jest to ciekawe rozwiązanie, w szczególności, że pierwowzór nie należał do najprostszych.

Premiera oryginału: 1991
Premiera remastera: 2011

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja3 komentarze

  1. Jesteście słabo doinformowanie ponieważ takie tytuły jak shadow od colosus czy crash bandicoot są reamkami nie remasterami więc bardzo duży błąd

    • Łukasz Morawski
      Łukasz Morawski

      Granica pomiędzy remasterem, a remakiem w przypadkach, które podałeś jest tak zatarta, ze właściwie nie ma sensu tego rozróżniać :)

Zostaw komentarz