Relacja z EA Play 2017 [WSZYSTKIE ZWIASTUNY]

0

Czym Elektronicy zaskoczyli nas w tym roku?

Pomimo tego, że rok temu Electronic Arts zrezygnowało z udziału w E3 na rzecz własnej imprezy, tegoroczna konferencja EA Play to nieoficjalny początek targów. Tak jak rok temu, wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje i moc wrażeń. Największą były oczywiście zwiastuny nadchodzących gier. Tegoroczną konferencję EA Play rozpoczął pokaz zwiastuna gry Madden NFL 2018, która wzorem zeszłorocznej FIFY wzbogaci się o tryb fabularny.

Jako drugi, pokazany został zwiastun najnowszego dodatku do gry Battlefield 1 zatytułowanego „W imię cara”, który przeniesie nas na front wschodni pierwszej wojny światowej. Rozszerzenie wprowadzi m.in. 6 nowych map, rosyjską kawalerię, nowe rodzaje broni oraz kobiecy batalion śmierci. Premiera rozszerzenia we wrześniu. Do najbardziej wyczekiwanych momentów wydarzenia bez dwóch zdań należał pokaz nowej gry z serii Need for Speed o podtytule Payback. Twórcy postawili na nową narrację, bliższą grze akcji niż wyścigom. W Payback pojawi się m.in. trzech bohaterów, zróżnicowane środowisko, wielki otwarty świat, czy zaawansowana kustomizacja pojazdów.

Miłą niespodzianką było pojawienie się na scenie Josefa Farsa, twórcy wielokrotnie nagradzanego Tale of Two Brothers, który zapowiedział swoją nową grę – A Way Out. Produkcja wzniesie kooperację na zupełnie nowy poziom. Kładąca nacisk na narrację rozgrywka, dwóch bohaterów o unikalnych charakterach i indywidualnych celach, którzy mogą rozwiązywać problemy na swój własny sposób, a przede wszystkim faworyzacja zabawy w trybie lokalnej kooperacji to trzy główne filary gry. Brzmi nieźle, prawda? Materiał wideo z rozgrywki wywarł ogromne wrażenie nie tylko na mnie, ale również publiczności i komentatorach. Premiera A Way Out zaplanowana jest na początek 2018 roku.

Podsycającym apetyt rozczarowaniem była zapowiedź nowej gry studia BioWare, którą będzie Anthem. Dlaczego rozczarowaniem? Ponieważ Elektronicy pokazali jedynie krótki zwiastun. Pierwszy materiał z rozgrywki zobaczymy dopiero w trakcie targów E3. Ze zwiastuna dowiedzieliśmy się, że nowa produkcja będzie utrzymana w klimacie science-fiction. Czyżby następca Mass Effect? Przekonamy się. Podczas pokazu odpalono materiał wideo z NBA Live 2018. Kolejna odsłona cyklu pozwoli graczowi stworzyć swojego własnego zawodnika i poprowadzić go do zwycięstwa i sławy. W grze pojawią się też historyczne boiska, a graczy zachwycić ma płynny system sterowania.

Najwięcej dowiedzieliśmy się na temat Star Wars: Battlefront II. Fabuła gry przeniesie nas w czasy pomiędzy Powrotem Jedi i Przebudzeniem Mocy. Twórcy obiecują m.in. więcej bohaterów, planet i pojazdów z wszystkich trzech er Gwiezdnych Wojen, bardziej rozbudowaną kustomizację, system klas, czy specjalne umiejętności. John Boyega ujawnił, że jego bohater i kapitan Phasma pojawią się w grze. Zapowiedziano też, że nowe treści dostępne będą za darmo. Preorder pozwoli na wzięcie udziału w testach beta multi. Konferencję zakończył pokaz trybu wieloosobowego Star Wars: Battlefront II.

Poza zwiastunami nadchodzących gier, Elektronicy mówili m.in. o powołaniu do życia nowej dywizji o nazwie SEED lub brzmiącej znacznie bardziej intrygująco: „Wydział Nadzwyczajnych Doświadczeń”, współpracy z Microsoftem przy produkcji gier na Project Scorpio, czy udziale Cristiano Ronaldo w tworzeniu FIFA 18. Fanów gier EA z pewnością ucieszy informacja o udostępnieniu usług EA Access i Origin Access przez tydzień za darmo. Właściciele konsoli PlayStation 4 też nie zostaną pozostawieni z pustymi rękami. Pełny zapis konferencji EA Play obejrzycie poniżej:

 
Dawid Sych

Indiana Jones i nerd w jednym. Zawsze wszystko wie i zawsze we wszystkim ma rację, więc lepiej nie wchodzić z nim w polemikę. Amator nowych technologii, dobrych książek i seriali.

Zostaw komentarz