ReFlex – prototyp wyjątkowego smartfona

0

Urządzenie miałoby zawierać w pełni elastyczny ekran.

Technologia cały czas pędzi do przodu, dlatego w najbliższych latach powinniśmy spodziewać się wypływu coraz to nowszych, bardziej dopracowanych urządzeń. Rynek smartfonów zmienia się w zawrotny tempie, a swoją cegiełkę do rozwoju postanowił dołożyć tym razem Uniwersytet Queens.

Tamtejszy dział techniczny opracował wczesną wersję urządzenia nazwanego wstępnie ReFlex. W założeniu, ma to być elastyczny smartfon, wykorzystujący w pełni możliwość zginania ekranu. Przykładowo, dzięki temu rozwiązaniu, moglibyśmy zmieniać strony w e-bookach lub opracowywać nowe funkcjonalności w grach. Najlepiej obrazuje to zmodyfikowana wersja Angry Birds zaprezentowana w poniższym materiale wideo.

Prototyp smarftona przestawiono w Holandii podczas konferencji poświęconej interakcji pomiędzy ludźmi, a komputerami. Twórcy ReFlex cały czas rozwijają swój projekt, więc na komercyjną wersję będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Przedstawiciele z Queens twierdzą, że premiera może nastąpić w ciągu pięciu lat.

Źródło: Engadget

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz