Red Dead Redemption 2 – zagramy w trybie FPS, powalczymy w Battle Royale

0

Serwis Trusted Reviews odkrył nieco informacji na temat sandboxowego westernu – Red Dead Redemption 2. Poza informacjami o rozgrywce dowiedzieliśmy się też nieco o trybach gry multiplayer.

W artykule dziennikarze przyznają, że materiały z gry wyciekły do nich już w sierpniu ubiegłego roku, jednak wstrzymywali się z ich publikacją, aż będą w stanie potwierdzić chociaż część przecieku z oficjalnymi informacjami. Screeny z sierpnia pokazują głównego bohatera Arthura Morgana oraz przywódcę gangu, Dutcha Van Der Linde, których można zobaczyć teraz także na grafikach od Rockstara:

Arthur Morgan, nasz bohater

W obu przypadkach  po prawej widzimy materiały z wycieku, a po lewej oficjalne grafiki z gry.

Dutch Van Der Linde

Jedną z najciekawszych informacji jest fakt, że kampanię dla pojedynczego gracza, jak i grę w trybie multiplayer będziemy mogli oglądać z perspektywy pierwszej osoby. Materiały sugerują także, że powróci tryb DeadEye, tym razem oferujący także możliwość tropienia przeciwników i pozwalający ustalić, jaka zwierzyna czai się w pobliżu. Zobaczymy także pojazdy – poza końmi czekają na nas kopalniane wózki i powozy, także w bardziej zabezpieczonych, opancerzonych wariantach, mówi się też o pociągach, po których będziemy w stanie się poruszać.

Obok głównej kampanii czeka na nas sporo zajęć dodatkowych, z których część będzie generowana losowo. Z kolei podczas walki będziemy mieli możliwość unieszkodliwiania przeciwników – odpowiednio powaleni wrogowie zdradzą nam poufne informacje albo dadzą pieniądze.

Wyciek daje także całkiem solidny wgląd w tryb dla wielu graczy. Rozgrywka ma być nieco głębsza niż w poprzednich sieciowych produkcjach Rockstar – przykładowo, bohaterowie niezależni będą składać i rozkładać towary przed sklepami w zależności od pory dnia i nocy. Twórcy obiecują, że dostaniemy więcej zadań i aktywności niż we wcześniejszych tytułach. Poza zwykłą piaskownicą czeka na nas też kilka trybów rozgrywki, w tym znane z Player Unknown’s Battlegrounds i Fortnite Battle Royale. Czy i jakie różnice w stosunku do konkurencji czekają nas w produkcji Rockstara pozostaje niejasne, ale wydaje się, że sama jazda konna może całkiem nieźle ubarwić starcia w tym trybie.

Rewolwerowcy muszą dbać o styl

Revive and Survive to zabawa dla drużyn, które będą starały się wyeliminować przeciwników pozostając jednocześnie przy życiu – to dość klasyczny deathmatch, w którym mamy niewielkie okno czasowe by wskrzesić powalonych współgraczy. Z kolei Money Grab pozwoli nam pobawić się wcielić w bandytów próbujących rozgrabić jak największą część łupów – dwie drużyny zajmą się w tym trybie zbieraniem i dostarczaniem do swoich baz worków z pieniędzmi ulokowanych w centralnej części mapy.

Red Dead Redemption 2 ukaże się na PlayStation 4 i Xbox One już 26 października. Premiera PC-towej wersji gry, choć dość prawopodobna, nie została jeszcze potwierdzona przez wydawcę. Doniesienia Trusted Reviews nie zostały oficjalnie skomentowane przez firmę Rockstar.

 
Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz