Recenzja rejestratora samochodowego Xblitz GO SE

1

Bądź przygotowany na każdą okoliczność.

Wypadek samochodowy to ostatnia rzecz, jakiej chcielibyśmy podczas jazdy. Niestety, niektórych sytuacji nie jesteśmy w stanie uniknąć, zwłaszcza, gdy nie wynikają bezpośrednio z naszej winy. W takich momentach warto mieć ze sobą rejestrator, który udokumentuje całe zdarzenie, dzięki czemu w prosty sposób będziemy mogli policji lub innym służbom porządkowym wskazać winowajce kolizji. Jednym z urządzeń, które wam w tym pomoże może być kamerka Xblitz GO SE.

Najnowszej urządzenie firmy Xblitz zostało wyposażone w matowy wyświetlacz o przekątnej dwóch cala oraz obiektyw nagrywający materiały pod kątem widzenia 170 stopni oraz w jakości Full HD. W przypadku tego typu urządzeń, tak duża rozdzielczość nie jest mocno potrzebna, dlatego tym bardziej cieszy, że producent zdecydował się na taki zabieg. Niestety, urządzenie nie posiada wbudowanej pamięci, dlatego przed zakupem trzeba od razu zaopatrzyć się w kartę microSD. Maksymalna pojemność wynosi 64 GB.

OBRAZ I DŹWIĘK

W przeciwieństwie do poprzedniego modelu, Xblitz GO SE wykorzystuje całkowicie nowy, bardzo czuły sensor Sony IMX 323 oraz usprawniony Chipset NTK 96658. Za sprawą obu tych elementów sprzęt działa bez żadnych przycięć, natychmiastowo reaguje na polecenia oraz świetnie radzi sobie podczas włączenia funkcji wykrywania ruchu, kiedy samochód stoi na parkingu. Problemem w tym momencie jest jednak mizerna bateria, która rozładowuje się w przeraźliwie szybkim tempie. Dlatego jeśli chcemy mieć ją włączoną bez przerwy przy zgaszonym silniku, musimy zaopatrzyć się w odpowiedni powerbank, który będzie w stanie podtrzymać pracę kamery nawet przez kilka dni.

Bardzo przydatnymi dodatkami są wbudowane głośniki wraz z mikrofonem. Głos zbierany przez urządzenie może nie jest najlepszej jakości, ale w zupełności wystarczy, gdy chcemy zapamiętać czyjeś tablice rejestracyjne lub nagrać rozmowę z innym agresywnym kierowcą. Głośniki przydadzą się natomiast na miejscu zdarzenia, gdy będziemy odtwarzać film policjantowi. Przydatny jest również tryb nocny, który za sprawą ośmiu diod IR pozwala delikatnie doświetlić niektóre elementy podczas wieczornej jazdy.

SPRZĘT DLA KAŻDEGO

Xblitz GO SE to bardzo intuicyjne urządzenie, którego obsługa nie powinna sprawić nikomu problemów. Poruszanie się po menu odbywa się za pomocą czterech przycisków, natomiast montaż do szyby to prawdziwa bułka z masłem. Cena urządzenia również wydaje się być atrakcyjna, ale trzeba mieć na uwadze, że do pełnego wykorzystania możliwości rejestratora, musimy zaopatrzyć się w pojemną kartę pamięci oraz powerbank.

Sprzęt do testów dostarczyła firma Xblitz, za co serdecznie dziękujemy!

 

Werdykt

 • Jakość filmów
  7.5
 • Jakość wykonania
  8
 • Obsługa
  9
 • Działanie
  8
 • Pamięć i bateria
  3.5
Podsumowanie

Xblitz GO SE to ciekawa propozycja dla osób, które uważają, że potrzebują mieć rejestrator w samochodzie. Duża jakoś wykonania i łatwość obsługi są dodatkowymi atutami tego urządzenia.

72%
72
Awesome
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja1 komentarz

 1. Xblitz go se.
  Do włączenia diod IR kartę SD trzeba wyjąć. Dlaczego?
  Po włączeniu diod IR, a następnie po włożeniu karty SD diody bezpowrotnie gasną. Dlaczego?

Zostaw komentarz