Radeon Pro Duo

0

Bez wątpienia najpotężniejsza karta graficzna na świecie.

Podczas Game Developers Conference AMD pokazało układ Radeon Pro Duo, na który składają się dwie wysokiej jakości karty graficzne i zamknięty system chłodzenia cieczą wspomagany przez wiatrak 120 mm. Chip jest bardziej wydajny niż R9 295 X2, a przy tym prawie bezgłośny.

Nowy układ zwraca uwagę także wyglądem – podświetlone diodami LED logo, matowoczarny obwód drukowany i niklowana aluminiowa obudowa robią naprawdę niesamowite wrażenie. Radeon Pro Duo jest jednocześnie wydajny i stylowy.

Jako że Radeon Pro Duo powstał przede wszystkim z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości, nie mogło zabraknąć wsparcia dla platformy programistycznej LiquidVR, która pozwala na łatwiejsze i bardziej wydajne tworzenie treści przy użyciu wiodących zestawów VR.

Architektura GCN trzeciej generacji sprawi, że tytuły wykorzystujące technologie DirectX12 i Vulkan będą działały płynnie nie tylko z wykorzystaniem gogli wirtualnej rzeczywistości, ale również ekranów 4K. Premiera w drugim kwartale bieżącego roku. Cena wyniesie około 1500 dolarów.

Źródło: AMD


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz