Przegląd serii Dark Souls

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

W przeciwieństwie do wcześniejszych edycji, tym razem otrzymujemy lepiej zarysowany główny wątek historii (oczywiście dalej było już tak samo tajemniczo). W krainie Lothric powoli przygasa wieczny płomień, co wykorzystują Władcy Pogorzelisk. Yhorm Gigant, Aldrich Pożeracz Bogów oraz Stróże Otchłani powstają więc ze swoich tronów, a ich celem jest dokończenie procesu gaśnięcia ognia. Na ich drodze stają Nierozpaleni, w których wcielają się gracze. Tylko oni mogą pokonać antagonistów i uratować świat przed całkowitym popadnięciem w mrok.

Dark Souls III (2016)
Dark Souls III (2016)

Model walki w Dark Souls III bazuje na tym, znanym z wcześniejszych odsłon cyklu. From Software zaimplementowało jednak kilka elementów umieszczonych wcześniej w Bloodbornie. Korzystanie z tarczy nadal odgrywa bardzo ważną rolę w skutecznym prowadzeniu pojedynków, ale także bez niej można sobie doskonale radzić. Rozgrywka wyraźnie przyspieszyła i stała się bardziej efektowna, dzięki czemu wygląda jeszcze lepiej niż we wcześniejszych wydaniach. Więcej o grze przeczytacie w mojej recenzji.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz