Przegląd serii Dark Souls

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

bb

Zanim From Software wypuściło do sprzedaży Dark Souls II: Scholar of the First Sin, na konsoli PlayStation 4 (jako tytuł ekskluzywny) zawitał Bloodborne. Choć akcja produkcji rozgrywana jest w kompletnie innym uniwersum (tam mieliśmy średniowieczne dark fantasy, tutaj wiktoriański horror), to można śmiało podpiąć ją pod tę serię, ze względu na liczne podobieństwa. Identycznie przedstawiała się struktura świata, motyw z gubieniem dusz (w tym przypadku tętnień krwi) po śmierci, czy sprawa z zapisywaniem checkpointów przy ogniskach/lampionach.

Bloodborne opowiada o wydarzeniach rozgrywanych w ponurym mieście Yharnam, dotkniętym tajemniczą plagą, przemieniającą mieszkańców w żądnych krwi psychopatów. Oczywiście kryje się za tym coś większego, ale to już należało odkryć osobiście. Wspomnę tylko, że miłośnicy prozy H.P. Lovecrafta z pewnością będą usatysfakcjonowani tym, co zobaczą na ekranie. Co prawda From Software nie przeniosło bezpośrednio do gry mitologii Cthulhu, ale mocne inspiracje dziełami Samotnika z Providence są widoczne na każdym kroku. Produkcja po kilku miesiącach została rozbudowana o dodatek The Old Hunters, o którym więcej przeczytacie w recenzji mojego autorstwa.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz