Przegląd serii Dark Souls

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

ds2

Przejście na nowe platformy okazało się być dobrym pomysłem, ponieważ dzięki temu sprzedano jeszcze więcej egzemplarzy. Co prawda sprzedaż edycji na Xboksie 360 i PC była mniejsza (łącznie) niż na PlayStation 3, to i tak dawało to producentowi powody do świętowania. Żelazo należało kuć póki gorące, więc japoński producent od razu przystąpił do działania, co zaowocowało premierą Dark Souls II w marcu 2014 roku.

Ponownie trafiamy do królestwa Lordran, ale tym razem przed głównym bohaterem postawiono zadanie odnalezienia pewnego króla. Kim on jest i dlaczego mamy go znaleźć? To już gracze musieli odkryć sami, po drodze, oczywiście, zabijając coraz to bardziej pokręconych przeciwników i jeszcze potężniejszych bossów. Druga odsłona Dark Souls to podręcznikowy sequel stworzony na zasadzie „więcej, lepiej, ładniej”, co w tym przypadku zadziałało naprawdę dobrze. Tak samo jak poprzednio, mieliśmy do czynienia z potężnym światem wykreowanym niczym labirynt, enigmatyczną fabułą, dziwnymi postaciami niezależnymi i wciągającymi walkami PvP. Nowością było natomiast oparcie rozgrywek wieloosobowych na strukturze serwerowej, dzięki czemu mogliśmy w bardziej przejrzysty sposób dołączać do innych ludzi.

Dark Souls II (2014)
Dark Souls II (2014)

W międzyczasie producent wypuścił trzy rozszerzenia (Crown of the Ivory King, Crown of the Old Iron King, Crown of the Sunken King) powiązane ze sobą fabularnie oraz współgrające z historią przedstawioną w podstawowej wersji gry. W kwietniu 2015 roku do sklepów trafiło wydanie Dark Souls II: Scholar of the First Sin, będące kompletną edycją gry przygotowaną z myślą o platformach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja nie była natomiast zwykłym portem, ale pełnoprawnym remakiem, zawierającym polepszoną oprawę wizualną, wszystkie dotychczas wydane DLC, nowe lokacje oraz, co ciekawe, modyfikację świata, przez co osoby grające w oryginał, mogły odkrywać grę na nowo. Więcej o tytule przeczytacie w recenzji Adama.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz