Przegląd serii Dark Souls

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

ds1

Według serwisu VGChartz sprzedano prawie dwa miliony egzemplarzy Demon’s Souls. Liczba ta otworzyła furtkę From Software do stworzenia kolejnej odsłony, jednakże producent postąpił trochę inaczej. Zamiast pełnoprawnej kontynuacji, w 2011 roku do sklepów trafiła gra o nazwie Dark Souls, wydana zarówno na PlayStation 3, jak i Xboksie 360. Prawdopodobnie rozpoczęcie nowego cyklu wynikało z dodania do repertuaru konsoli Microsoftu. Widocznie developer chciał, aby nowi gracze nie czuli się zagubieni – w już i tak pokręconej – fabule. Warto dodać, że po roku wypuszczono Dark Souls: Prepare to Die Edition, będące portem stworzonym z myślą o komputerach osobistych, zawierającym DLC Artorias of the Abyss.

Historia w Dark Souls była jeszcze bardziej enigmatyczna niż poprzednio. Odniosłem wrażenie, że w Demon’s Souls mieliśmy konkretniejszy zarys świata, aczkolwiek trzeba przyznać, że w nowych soulsach From Software dawało dosyć solidne poszlaki odnośnie odwiedzenia konkretnych lokacji lub kolejności zaliczania zadań. Przygodę zaczynamy w momencie, gdy główny bohater znajduje się w stanie przejściowym pomiędzy życiem a śmiercią i zostaje uwięziony w tajemniczym lochu. Z tarapatów po części wyciąga go tajemnicy rycerz i… to tyle. Resztę musimy odkryć samemu, poprzez czytanie opisów przedmiotów, analizując architekturę otoczenia, bądź rozmawiając z napotkanymi NPC-ami.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz