Przegląd serii Dark Souls

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

Historia Demon’s Souls opowiadała na wojownikach (z perspektywy trybu mutliplayer), przybywających do krainy Boletaria w celu wypędzenia z niej złowrogich sił. Onegdaj piękna kraina została najechana przez groźnych demonów, co było pokłosiem działań króla Allanta chcącego zwiększyć swoje wpływy. W tym celu władca postanowił spróbować mrocznych rytuałów z duszami, które ostateczne wymknęły mu się spod kontroli. Żeby wyeliminować siły nieczyste, gracze zostają zmuszeni do przemierzania pięciu odmiennych krain i walczenia z wymagającymi przeciwnikami.

Demon's Souls (2009)
Demon’s Souls (2009)

Rozgrywka należała do niesamowicie wymagających, przez co nie była dostępna dla każdego gracza. Demon’s Souls wymagał od użytkownika ogromnej cierpliwości i skrupulatności. Poszczególne etapy należało przechodzić powoli, w pełnym skupieniu, ponieważ nawet najprostszy rodzaj oponenta mógł nas powalić dwoma/trzema ciosami. To jednak nijak się miało do starć z bossami, zachwycających (lub przerażających) swoimi umiejętnościami, a niekiedy również gabarytami. Na szczęście istniała możliwość wezwania innych graczy do pomocy, dzięki czemu osoby o mniejszych umiejętnościach mogły przejść do dalszej części gry.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz