Przegląd serii Dark Souls

0

POPRZEDNIA

25 października 2016 roku udostępniono rozszerzenie Ashes of Ariandel, wprowadzające do gry zaśnieżone lokacje, nowych oponentów, dodatkowe rodzaje broni oraz jeszcze więcej tajemnic. Nowością było też tzw. Hollow Arena, czyli miejsce, gdzie gracze mogą spotykać się na wspólnych walkach. Niestety, pierwsze rozszerzenie do Dark Souls III okazało się być delikatnym zawodem. Dodatek był stosunkowo krótki, a Namalowany Świat Ariandel dosyć szybko stawał się monotonny. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to obowiązkowy element układanki, dzięki któremu możemy płynnie przejść do kolejnego DLC. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co jeszcze nie zagrało w tym rozszerzeniu, to zerknijcie do jego recenzji.

bonfire

Na szczęście, wydany po kilku miesiącach The Ringed City sprawił, że fani serii zapomnieli o lekkiej wpadce, jaką było Ashes of Ariandel. Drugi dodatek do „trójki” oferował zdecydowanie więcej godzin rozgrywki, podczas których zwiedziliśmy naprawdę świetnie zaprojektowane lokacje oraz powalczyliśmy z całkowicie nowymi, potężnymi przeciwnikami. Rozszerzenie było idealnym zwieńczeniem tej wieloletniej serii, a finałowy pojedynek zapadł w pamięć każdemu miłośnikowi soulsów. Nie tylko ze względu na wysoki poziom trudności, ale przede wszystkim za świetnie rozplanowaną walkę, pełną dostojności i podniosłości. Więcej o The Ringed City dowiecie się z recenzji mojego autorstwa.

Historia Dark Souls została definitywnie zakończona, ale nie oznacza to, że marka idzie w odstawkę. Na dniach otrzymamy remaster pierwszej odsłony, który prezentuje się naprawdę ciekawie i może być nie lada gratką dla wielbicieli oryginału. Produkcja oprócz zmian w oprawie wizualnej, wprowadzi kilka zmian w gameplayu – pisałem o tym w wrażeniach z prezentacji zorganizowanej przez Cenegę.

POPRZEDNIA

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz