Przegląd serii Dark Souls

0

Ku pamięci poległych wojowników.

  NASTĘPNA 

From Software to tokijskie studio, które romans z branżą gier nawiązało już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Producent początkowo słynął z takich serii jak King’s Field (klasyczny RPG z widokiem z oczu bohatera) lub Armored Core, opowiadającej o walkach ogromnych i porządnie uzbrojonych mechów. Mimo to, o firmie zrobiło się naprawdę głośno w 2009 roku, kiedy to do sklepów trafiła produkcja zatytułowana Demon’s Souls. To właśnie od tego dzieła rozpocznę opowiadanie o cyklu Dark Souls, ponieważ choć gra fabularnie nie jest w żaden sposób powiązana, to jednak opracowała pewne wzorce wykorzystywane w kolejnych produkcjach japońskiego developera.

dsDemon’s Souls początkowo dostępny był wyłącznie na rynku azjatyckim. W 2010 roku gra zawitała na innych kontynentach, gdzie sponiewierała posiadaczy konsoli PlayStation 3. Fabuła tytułu była mocno enigmatyczna, i to tak naprawdę od gracza zależało w jakim stopniu odkryje, bądź zrozumie poszczególne wątki. Twórcy gry w ogóle nie ułatwiali użytkownikowi zabawy, nie zaznaczając na mapie (tej w ogóle nie było!) ważnych miejsc czy rezygnując z dziennika zadań. Takie podejście mogło być dla wielu graczy odpychające, ale zostało przyjęte na tyle dobrze, że From Software do dzisiaj korzysta z tego zabiegu.

  NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz