Projekt Parkside to wielka kontynuacja… tylko czego?

0

Podejrzenia i domysły.

Mafia III nie była wielkim sukcesem. Co do tego nie ma wątpliwości nikt, kto zagrał lub chociaż spojrzał na recenzje gry, oscylujące między 6 a 7/10. Nasza własna recenzja była nieco bardziej pobłażliwa dla produkcji Hangar 13, jednak raczej nie pomogła zbytnio w natłoku negatywnych opinii. Smutnym, lecz przewidywalnym faktem jest w związku z tym fakt, że odpowiedzialne za grę studio przeżyło aż dwie redukcje etatów, a wielu jego członków przeprowadzono z San Francisco do znacznie tańszych Czech i Wielkiej Brytanii. Jak podaje jednak Kotaku, część utalentowanych ludzi odpowiedzialnych za Mafię III zamiast dostać bilet do Europy zostało przekierowanych do innego, tajnego studia, pracującego dla 2K Games nad projektem o nazwie kodowej Parkside.

W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze do końca, czym ma być nadchodząca gra, ale źródła zbliżone do wydawcy i studia sugerują, że jest to raczej kontynuacja jednej z dużych marek wydawcy, prawdopodobnie nowy BioShock. Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż wedle doniesień sprzed trzech lat cała seria sprzedała się łącznie w 25 milionach kopii, a samo tylko BioShock Infinite stanowi 11 milionów z tej liczby. Niektórzy podejrzewają, że nie chodzi jednak o BioShocka a o… Borderlands 3, choć marka ta od zawsze należy do studia Gearbox. Po porażce Battleborn i ogólnie średnich wynikach studia Randy’ego Pitchforda przekazanie serii nowemu zespołowi nie byłoby wielką niespodzianką.

Źródło: Kotaku


Artur Cnotalski

Gra od kiedy pamięta. PCtowiec, który nie boi się konsol ani urządzeń przenośnych. Kiedy nie siedzi przy komputerze, prawdopodobnie gra w planszówki lub "papierowe" RPG.

Zostaw komentarz