Problemy z GTA V PC

1

Niektórzy gracze natrafili na nieprzyjemne błędy w pecetowej wersji GTA V.

Dziś wielki dzień – Grand Theft Auto V w końcu zawitało na komputery osobiste. Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się długo wyczekiwaną grą z powodu kilku uciążliwych błędów, które mogą uniemożliwić zabawę.

Jeżeli gra zawiesza się podczas pobierania aktualizacji lub otrzymujecie komunikat „The Rockstar update service is unavailable (code 1)” oznacza to najprawdopodobniej, że Wasze konto w systemie Windows zawiera znaki inne niż liczby (0-9) lub podstawowe litery alfabetu łacińskiego.

Zespół Rockstar już pracuje nad rozwiązaniem problemu. Póki co możecie stworzyć konto z uprawnieniami administratora, którego nazwa zawiera wyłącznie wspomniane powyżej znaki. Zwykła zmiana nazwy konta nie pomoże.

Poza tym gracze zgłaszają, że mają problemy z przenoszeniem samochodów z wersji dedykowanych konsolom Xbox 360 i PlayStation 4. Czasem gra ma również problemy z wykryciem programu Windows Media Player czy z aplikacją Rockstar Social Club.

Zanim wyrzucicie komputer i wszystkich siedem płyt przez okno zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej pomocy technicznej (więcej tematów w wersji angielskiej) i przejrzenia listy najczęstszych problemów. Jeżeli to nie pomoże, warto zastanowić się nad samodzielnym zgłoszeniem błędu.

Źródło: GameSpot

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Dyskusja1 komentarz

  1. Nie rozumiem – jak można uwierzyć w mrzonkę, że Rock Star i wiele innych firm tego typu szanuje konsumenta? Przecież problemów z GTA 5 w wersji PC jest masa i to już podczas instalacji. To pracownicy firmy zanim oddadzą produkt do sprzedaży nie sprawdzają, czy gra działa poprawnie?? W moim przypadku od razu na początku instalacji pojawia się błąd, że instalator nie widzi programu Windows Media Player na komputerze, a program ten mam! Instalacja zostaje przerwana od razu na początku. Rozwiązania tego problemu nie ma nigdzie (a to co się podaje dotyczy rzeczywistego braku WMP w systemie). Niestety muszę oddać grę do sklepu, mam nadzieję, że nie będę miał problemu ze zwrotem pieniędzy.

Zostaw komentarz