Prezes Techlandu o przyszłości firmy

0

Studio przygotowuje dwie nowe produkcje.

Paweł Marchewka, prezes Techlandu, opublikował komunikat, w którym opisuje przyszłość wrocławskiego studia. Dowiadujemy się z niego, że firma pracuje obecnie nad dwoma tytułami AAA, których budżet wynosić będzie około 300 milionów złotych:

Chciałbym dzisiaj przekazać wszystkim fanom gier Techlandu dobrą wiadomość: jesteśmy w trakcie prac nie nad jednym, ale nad dwoma nowymi tytułami. Ich łączny budżet szacujemy na 300 milionów złotych, więc będą to tak zwane gry AAA. Aby zapewnić dedykowanym tym grom zespołom pełną niezależność kreatywną, każdy z tych projektów powstaje w innym miejscu.

Nad jednym pracuje studio wrocławskie, drugi zaś tworzony jest samodzielnie przez Techland Warszawa. Trzecie studio Techlandu, znajdujące się w kanadyjskim Vancouver, wspiera obie produkcje oraz zespoły od strony technologicznej.

Naszym głównym celem jest dostarczenie graczom w ciągu najbliższych lat dwóch wielkich tytułów, które odniosą jeszcze większy sukces niż Dying Light. Zapewniam, że jest na co czekać!

Choć Paweł Marchewka nie zdradził o jakie gry chodzi, to dzięki portalowi Gry-Online wiemy, że na pewno nie miał na myśli Hellraida. Prezes zdradził natomiast, że chodzi o inną produkcję fantasy posiadającą otwarty świat oraz elementy charakterystyczne dla RPG-ów.

Źródło: Gry-Online

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz