Poznaliśmy wyniki finansowe CD Projekt za 2017 rok

0

Popularność Wiedźmina nie maleje.

Polska firma CD Projekt postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się z graczami oraz inwestorami wynikami sprzedażowymi osiągniętymi w ubiegłym roku. W poniższym materiale komentarzem podzielił się Piotr Nielubowicz pełniący funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych CD Projekt S.A.:

Z jego wypowiedzi wynika, że w ostatnim roku uzyskano przychody ze sprzedaży w wysokości 463 mln złotych, co przełożyło się na 200 mln zysków netto dla grupy CD Projekt. Z wypowiedzi  Nielubowicza dowiedzieliśmy się także, ile łącznie sprzedano egzemplarzy całej trylogii Wiedźmina. Z oficjalnych danych wynika, że w ręce graczy trafiło aż 33 miliony kopii.

Jeśli chcielibyście poznać więcej szczegółów dotyczących spraw finansowych CD Projektu, koniecznie obejrzyjcie pełny zapis z konferencji prowadzonej przez Adama Kicińskiego, prezesa zarządu:

Źródło: CD Projekt

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz