Porównanie rejestratorów obrazu Navitel MSR700 i MSR900

0

Nic nie umknie Twojej uwadze.

Firma Navitel odpowiada nie tylko za profesjonalne nawigacje samochodowe, ale także rejestratory obrazu, umożliwiające w  łatwy sposób zdobycie dowodów podczas stłuczki lub innych nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Dzięki uprzejmości producenta, mieliśmy okazję przetestować dwa modele – MSR700 oraz MSR900.

W poniższym materiale wideo znajdziecie ujęcia nagrane oboma urządzeniami, przyjrzycie się ich wyglądom oraz poznacie ich najważniejsze funkcje i możliwości:

Zarówno MSR700, jak i MSR900 oferują wysoką jakość obrazu. Po włączeniu opcji WDR (wide dynamic range) nagrania wyglądają dobrze nawet w bardzo słonecznym dniu oraz w nocy. Dodatkowo, droższy model wyposażony został w podświetlenie, które jeszcze bardziej zwiększa widoczność kamery podczas wieczornych eskapad. W obu propozycjach Navitela dostępny jest również tryb parkingowy, samoistnie uruchamiający kamery, gdy nie znajdujemy się w samochodzie. Za sprawą tej opcji, będziemy wiedzieli kto uderzył w zderzak, nawet jeśli w tym samym czasie będziemy przebywać w innym miejscu.

Dużą różnicą pomiędzy rejestratorami jest kwestia zasilania. W przypadku MSR700 bateria znajduje się w oddzielnym elemencie, przytwierdzanym na stałe do szyby (za pomocą przylepców). Oznacza to, że po odłączeniu ekranu, możemy z niego korzystać wyłącznie poprzez podłączenie go do źródła zasilania. W przypadku MSR900 akumulator, niczym w aparatach cyfrowych, znajduje się wewnątrz urządzenia, co pozwala na swobodne korzystanie ze sprzętu nawet przy zgaszonym silniku.

Porównanie parametrów:

 • Procesor – Novatek NT96650
  Wyświetlacz – 2 cale
  Pamięć – karta Micro SD do 256 GB
  Rozdzielczość filmów – 1080p Full HD
  Rozdzielczość zdjęć – 12 Mpx
  Obiektyw – szerokokątny 170 stopni
  Dodatkowe informacje – detektor ruchu G-sensor, tryb parkingowy, dioda LED, jeden uchwyt w zestawie (na przylepiec)
 • Procesor – Novatek NT96655
  Wyświetlacz – 4 cale
  Pamięć – karta Micro SD do 256 GB
  Rozdzielczość filmów – 1080p Full HD
  Rozdzielczość zdjęć – 12 Mpx
  Obiektyw – szerokokątny 170 stopni
  Dodatkowe informacje – detektor ruchu G-sensor, tryb parkingowy, dioda LED, dwa uchwyty w zestawienie (zasysany i na przylepiec)

Sprzęt do testów dostarczyła firma Navitel, za co serdecznie dziękujemy!

 

Werdykt

 • Wykonanie
  9
 • Ergonomia
  8
 • Oprogramowanie
  9
 • Funkcjonalność
  8
 • Cena
  8
Podsumowanie

Zarówno MSR700, jak i MSR900 oferują wysoką jakość obrazu. Po włączeniu opcji WDR (wide dynamic range) nagrania wyglądają dobrze nawet w bardzo słonecznym dniu oraz w nocy. Dodatkowo, droższy model wyposażony został w podświetlenie, które jeszcze bardziej zwiększa widoczność kamery podczas wieczornych eskapad.

84%
84
Bardzo dobry
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz