Polskie akcenty w grach wideo

0

POPRZEDNIA

COMMAND & CONQUER

Pierwsza odsłona serii Command & Conquer to prawdziwa klasyka gier strategicznych. Wydany w 1995 roku tytuł opowiadał o fikcyjnym konflikcie pomiędzy Bractwem NOD, a Global Defence Initiative. Zanim rozpoczęliśmy grę, musieliśmy zdecydować do jakiej frakcji chcemy dołączyć. Gdy naszym wyborem okazało się GDI, działania zbrojne prowadziliśmy na terenie Europy, z czego pierwsze misje rozgrywane były w Polsce.

Command & Conquer_Ekspert Ceneo

Do wyboru mieliśmy dwa cele – Gdańsk oraz Białystok. Jako, że były to początkowe zadania, ich ukończenie następowało stosunkowo szybko. Niestety oba miasta zostały przedstawione w sposób mocno odbiegający od rzeczywistości. Zarówno w jednej, jak i drugiej miejscowości próżno szukać ulic, bloków, ani innych charakterystycznych miejskich elementów. Zamiast tego, były skromne wioski, wypełnione polami, małymi domkami oraz stodołami. Czyżby przyszłość tych miejsc nie była usłana różami?

GRY SPORTOWE

Wątków patriotycznych zazwyczaj dopatrujemy się w grach wojennych, a w szczególności tych rozgrywanych podczas wielkich wojen. Nie wolno natomiast zapominać, że masę polskich akcentów znajdziemy również w najróżniejszych grach sportowych, w których rodzime reprezentacje mają jakiekolwiek znaczenie.

Marcin Gortat_Ekspert Ceneo

Od wielu lat możemy cieszyć się polskimi zawodnikami w kolejnych odsłonach serii FIFA, w NBA od 2K Sport mamy szansę przejąć kontrolę nad Marcinem Gortatem, EA Sports UFC 3 pozwala na skopanie tyłków Joanną Jędrzejczyk, Karoliną Kowalkiewicz, Krzysztofem Jotko i Jankiem Błachowiczem, a dzięki WRC 5 istnieje możliwość wejścia w skórę Roberta Kubicy. W grze studia Kylotonn i późniejszych dwóch odsłonach dostępny jest także Rajd Polski, podczas którego zwiedzimy kilka polskich miejscowości. To tylko parę przykładów gier sportowych, gdzie rodacy nie są wyłącznie mało ciekawym dodatkiem. Produkcji tego typu dostępnych na rynku bywa znacznie więcej, a wraz z kolejnymi sukcesami naszych sportowców, liczba ich występów grach będzie stopniowo wzrastać.

POPRZEDNIA

1 2 3 4 5 6 7
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz