Polskie akcenty w grach wideo

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

ETERNAL SONATA

Fryderyk Chopin to wybitny XIX-wieczny kompozytor pochodzenia polskiego. Choć artysta cieszy się w ojczystym kraju dużym uznaniem, to jednak daleko nam do ekscytacji jego muzyką, jaka towarzyszy mieszkańcom Japonii. Efektem tych zachwytów była wydana w 2007 roku gra studia tri-Crescendo zatytułowana Eternal Sonata.

Eternal Sonata_Ekspert Ceneo

Trzydziestodziewięcioletni muzyk leży na łożu śmierci, gdzie ostatkiem sił walczy z nieuleczalną ówcześnie gruźlicą. W trakcie jednego ze snów, Chopin „odpływa” do bajkowej krainy, gdzie natrafia na dziewczynkę o imieniu Polka, która również jest bliska śmierci. W tym momencie rozpoczynamy przygodę, stylistyką przypominającą starsze odsłony serii Final Fantasy. Główny bohater operuje najróżniejszymi atakami, z czego jeden z nich nazywa się „Orzeł Biały”, co automatycznie kojarzy się z godłem Polski.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz