Polskie akcenty w grach wideo

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

WOLFENSTEIN: THE NEW ORDER

Pochodzenie głównego bohatera serii nigdy nie było tajemnicą. Jednakże to w The New Order wątek Polski został najmocniej nakreślony. Poturbowany B.J. Balzkowicz trafia do szpitala psychiatrycznego umiejscowionego w miejscowości Mała Wieś. Tam napotyka na dziewczynę o imieniu Ania, która po pewnym czasie zostaje stałą współpracowniczką głównego bohatera.

Wolfenstein_Ekspert Ceneo

Machine Games nie ograniczyło się wyłącznie do osadzenia gry w naszym kraju. Nawet w anglojęzycznej wersji, słyszymy polskie dialogi, a na ścianach budynku znajdujemy rodzime napisy nabazgrane przez innych pacjentów oraz kilka znaków informacyjnych. Po spektakularnej ucieczce, Blazkowicz w końcu może na spokojnie porozmawiać z nową przyjaciółką i próbuje robić to w języku polskim. Wychodzi mu to nie za dobrze, na co sam ostatecznie ze wstydem zwraca uwagę.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz