Polskie akcenty w grach wideo

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

ARMORED WARFARE

Wielce wyczekiwan polskie czołgi nie są obecne wyłącznie w popularnym World of Tanks. Rodzime maszyny mogliśmy znaleźć już wcześniej w konkurencyjnym Armored Warfare. W jednej z aktualizacji, do gry dołączył nawet prototypowy czołg PL-01, który w rzeczywistości nie wyszedł nawet poza fazę projektów.

Armored Warfare_Ekspert Ceneo

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że sprzęt nie został jeszcze oficjalnie wyprodukowany i nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek to nastąpi. Maszyna została zaprojektowana przez polską firmę OBRUm (we współpracy z brytyjskim BAE Systems) i cechuje się mocno futurystycznym wyglądem. Wielki plus dla producenta gry, że wziął na warsztat tak nietypowy projekt.

METAL GEAR SOLID 3: SNAKE EATER

Akcja trzeciej odsłony Metal Gear Solid ma miejsce przede wszystkim w komunistycznej Rosji, w czasach Zimnej Wojny. Jako, że od II Wojny Światowej nie minęło wiele lat, w wojskowych szeregach wciąż można natrafić na wielu zbrodniarzy wojennych. Jednym z nich jest Volgin, czyli sprawca całego zamieszania w Snake Eater. Już tłumaczę, jaki to ma związek z tematyką tego zestawienia.

Snake Eater_Ekspert Ceneo

Otóż podczas jednej z rozmów głównego bohatera z Evą, ta zadaje mu pytanie, czy wie cokolwiek o tragicznych wydarzeniach, rozegranych onegdaj niedaleko wsi Gniezdovo. Naked Snake odpowiada twierdząco i tłumaczy w skrócie przebieg zbrodni Katyńskiej, w którą jak się okazuje zamieszany był właśnie Volgin.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz