Polskie akcenty w grach wideo

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

GRAND THEFT AUTO IV

Czwarta odsłona Grand Theft Auto sporo uwagi poświęcała imigrantom szukającym w Stanach Zjednoczonych lepszego życia. Taki był właśnie główny bohater, Niko Bellic, jego natrętny kuzyn Roman oraz masa innych NPC-ów, spotkanych podczas całej historii. Choć brakuje w grze mocno nakreślonego polskiego wątku (może to i lepiej?), to jednak Rockstar North umieściło parę interesujących smaczków.

GTA IV_Ekspert Ceneo

Występowanie rodaków w Liberty City ogranicza się przede wszystkim do roli przechodnia. W pewnej dzielnicy można zaczepić kobietę, która zacznie mówić lub krzyczeć do nas w języku polskim. Oprócz tego, w trakcie audycji radia Vladivostok FM możemy usłyszeć jak „Krystyna from Poland” mówi w transmisji na żywo „Ja uwielbiam tę radiostację”.

ETERNAL SONATA

Fryderyk Chopin to wybitny XIX-wieczny kompozytor pochodzenia polskiego. Choć artysta cieszy się w ojczystym kraju dużym uznaniem, to jednak daleko nam do ekscytacji jego muzyką, jaka towarzyszy mieszkańcom Japonii. Efektem tych zachwytów była wydana w 2007 roku gra studia tri-Crescendo zatytułowana Eternal Sonata.

Eternal Sonata_Ekspert Ceneo

Trzydziestodziewięcioletni muzyk leży na łożu śmierci, gdzie ostatkiem sił walczy z nieuleczalną ówcześnie gruźlicą. W trakcie jednego ze snów, Chopin „odpływa” do bajkowej krainy, gdzie natrafia na dziewczynkę o imieniu Polka, która również jest bliska śmierci. W tym momencie rozpoczynamy przygodę, stylistyką przypominającą starsze odsłony serii Final Fantasy. Główny bohater operuje najróżniejszymi atakami, z czego jeden z nich nazywa się „Orzeł Biały”, co automatycznie kojarzy się z godłem Polski.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz