Polskie akcenty w grach wideo

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

CALL OF DUTY 3

Choć pierwsze odsłony serii rozgrywały się w czasie II Wojny Światowej, to jednak Polska była w nich zazwyczaj mocno pomijana. Co prawda mieliśmy okazję zobaczyć zaśnieżoną Warszawę w „jedynce”, ale wewnętrzny patriotyzm wymagał czegoś więcej. W 2006 roku oczekiwania rodzimych graczy zostały spełnione, kiedy to do sprzedaży trafiło Call of Duty 3.

Callof Duty 3_Ekspert Ceneo

Twórcy gry przygotowali jedną, pełną kampanię poświęconą polskim żołnierzom. Wcielaliśmy się w niej w kaprala Wojciecha Bohatera (oryginalnie, nieprawdaż?), biorącego udział w bitwie pod Falaise. Wydarzenie to miało miejsce w rzeczywistości, a dużą rolę odegrała w nim 1. Dywizja Pancerna pod dowództwem generała Stanisława Maczka. Co prawda, wirtualni polscy żołnierze nie mówili w ojczystym języku, a ich nazwiska były mocno koślawe, ale i tak duża „okejka” dla Activision.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz