Polskie akcenty w grach wideo

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

RAINBOW SIX: SIEGE

W poprzednich odsłonach Rainbow Six mogliśmy natrafić na rodzimych wojaków, dlatego cieszy nas fakt, że Ubisoft tym razem również nie zapomniał o Polakach. A właściwie to o Polkach, ponieważ w R6: Siege dostępne są operatorki pochodzące z Wrocławia.

Siostry Bosak (Zofia i Ela) wojaczkę mają we krwi – dziadek należał do Cichociemnych, a ojciec pełnił funkcję dowódcy jednostki antyterrorystycznej GROM. Pomimo mocnych tradycji rodzinnych, drogi sióstr poszły w całkowicie innych kierunkach. Co prawda, Zofia przejęła pałeczkę po tacie, natomiast Ela została najemniczką w pewnej firmie wojskowej. Koniec końców, obie trafiły do Drużyny Tęczy.

COMPANY OF HEROES 2

Mało która zagraniczna gra tak bardzo podkreśla znaczenie Polski podczas II Wojny Światowej, jak wydane w 2013  roku Company of Heroes 2. W tym przypadku właściwie nie możemy mówić wyłącznie o rodzimych akcentach, ale istotnych elementach rozgrywki, mających wpływ na przebieg fabuły poszczególnych misji.

Studio Relic Entertainment postanowiło oddać w ręce graczy trzy misje, w których przejmowaliśmy kontrolę na Polakami. Same zadania może nie należały do najbardziej skomplikowanych, ale liczyła się w nich przede wszystkim otoczka oraz kontekst historyczny. Twórcom udało się pokazać, to o czym zapominali inni twórcy, m.in. zabijanie żołnierzy AK przez komunistów, nawiązywanie do obozów koncentracyjnych (tutaj o Majdanku), itp.

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz