Polskie akcenty w grach wideo

0

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

COMMAND & CONQUER

Pierwsza odsłona serii Command & Conquer to prawdziwa klasyka gier strategicznych. Wydany w 1995 roku tytuł opowiadał o fikcyjnym konflikcie pomiędzy Bractwem NOD, a Global Defence Initiative. Zanim rozpoczęliśmy grę, musieliśmy zdecydować do jakiej frakcji chcemy dołączyć. Gdy naszym wyborem okazało się GDI, działania zbrojne prowadziliśmy na terenie Europy, z czego pierwsze misje rozgrywane były w Polsce.

Command & Conquer_Ekspert Ceneo

Do wyboru mieliśmy dwa cele – Gdańsk oraz Białystok. Jako, że były to początkowe zadania, ich ukończenie następowało stosunkowo szybko. Niestety oba miasta zostały przedstawione w sposób mocno odbiegający od rzeczywistości. Zarówno w jednej, jak i drugiej miejscowości próżno szukać ulic, bloków, ani innych charakterystycznych miejskich elementów. Zamiast tego, były skromne wioski, wypełnione polami, małymi domkami oraz stodołami. Czyżby przyszłość tych miejsc nie była usłana różami?

POPRZEDNIA         NASTĘPNA 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz